respublika.lt
 

Airidas: "Televizorius mane labai storina!" (foto)nuotraukos (1)

2008 lapkričio mėn. 29 d. 17:14:00
www.vakarozinios.lt

Kelis mėnesius trukusio TV3 muzikos šou "Žvaigždžių vartai" nugalėtoju tapo Airidas Karpavičius iš Vilkaviškio, kitų vadinamas tiesiog Airiu. Nuo vaikystės vestuvėse dainuojantis vaikinas muzikos projekte išsiskyrė plačia šypsena ir pokštais net tada, kai kitų dalyvių veiduose buvo matyti jaudulys ir įtampa. Penkis kartus stovėjęs prieš žiūrovų teismą, gana kritiškai vertintas kolegų suvalkietis galų gale triumfavo. Ir pasibaigus šou jis nesnaudžia - jau po savaitės turėtų pasirodyti debiutinis Airido albumas. Pasikalbėti apie sėkmę mudu susitikome tamsų rudenišką vakarą. Airio veide švietė plati, "firminė" šypsena - ji nedingo per visą interviu, - rašo "Vakaro žinių" priedas "Geras".

×
nuotr. 7 nuotr.

- Ar jau atėjo supratimas, kad laimėjai?

- Dar dabar keistai jaučiuosi. O supratimas atėjo kitą rytą, po finalo. Grįžau namo labai vėlai, tačiau atsikėliau 8 val. ryto ir iš tikrųjų kažką pradėjau justi.

- Iš visų šou dalyvių tu daugiausiai kartų kovojai dėl išlikimo. Kaip manai, kodėl žmonės tave taip palaikė?

- Net pats nežinau dėl ko. Mane tai labai džiugina, bet norint sužinoti kodėl, reikėtų bent vieno už mane balsavusio žmogaus paklausti. Pats neįsivaizduoju. Žinau tik tiek, kad visą laiką dainavau iš širdies, šnekėjau ir elgiausi natūraliai, nebandžiau ko nors pamėgdžioti. Buvau savimi.

- Visada išsiskyrei linksmumu...

- O ko čia liūdėti? (Juokiasi.) Manau, jei būčiau liūdėjęs, tikrai nebūčiau patekęs į finalą. Net dabar iš žmonių sulaukiu komentarų: "Dėkui tau už gerą nuotaiką, praskaidrintus vakarus." Žmonės rašo, jog tikisi, kad mano albume nebus liūdnų dainų, verčiančių susimąstyti, o priešingai - niūriais žiemos vakarais džiugins juos.

- Tai albumas bus linksmas?

- Bus visokių dainų. Kai kurios gal ir nustebins žmones - jos ne mano stiliaus, bet man pačiam tai bus iššūkis. Kai kurie sako, kad visos mano dainos paremtos viena nata. Iš tiesų taip nėra. Keletas dainų albume bus visiškai kitokios, gana sunkios. Bus matyti, kaip man jos pavyks.

- Po pergalės padėkojai šeimai, draugams ir draugei. Tačiau neištarei jos vardo. Gal turi keletą draugių ir bijojai išsiduoti?

- Ne. Taip tikrai nėra! (Juokiasi.) Tėvų ir draugų vardų neminėjau, tai ir draugės nepasakiau. Anksčiau jau esu sakęs draugės vardą tiesioginiame eteryje. Nenorėčiau painioti asmeninio gyvenimo su scena.

- Tai galime nuliūdinti Lietuvos merginas, kad Airis jau užimtas?

- Kaip sakoma: "Turi vieną, o eina pas kiekvieną". (Kvatoja.) Šitą parašę pridėkite daug šypsenų.

- Tu pats - vaikštanti šypsena. Nesulaukei pasiūlymų filmuotis dantų pastos reklamai?

- (Juokiasi.) Ne, bet jei pasiūlytų - tikrai sutikčiau.

- Na, o jei rimčiau: kaip tavo gyvenime atsirado muzika?

- Aš gimiau dainuodamas. Mano tėtis buvo vestuvių muzikantas. Dar gerai kalbėti nemokėdamas niūniuodavau melodijas. Vaikystėje turėjau aukštą, švarų balsą. Bet labai daug spiegdavau ir jį išrėkiau. Be to, visą mutacijos laikotarpį dainuodavau vestuvėse - tai irgi vėliau atsiliepė.

- Anksčiau esi sakęs, kad net ir laimėjęs šou neatsisakysi vestuvių muzikanto amato. Nuomonė nepakito?

- Dainuosiu ir toliau, bet tai nereiškia, kad tik vestuvėse. Man tinka ir klubai, ir vasaros estrada - visur. Esu dainavęs klubuose - žmonės labai linksmai priima. Jau prieš šou klubų savininkai ir vadybininkai sakydavo, kad jiems tinku, tik reikia, kad turėčiau žinomą vardą. Tai man davė "Žvaigždžių vartai".

- O ką pakviestum dainuoti savo vestuvėse?

- Nežinau, dar tuoktis nesiruošiu. (Juokiasi.) Galbūt ką nors iš rusų klasikos. Gal Michailą Šufutinską arba George'ą Bakerį. Pastarasis ne iš Rusijos, bet jo labai gražios dainos.

- Vakarėlyje po "Žvaigždžių vartų" finalo pats sau dainavai "Ilgiausių metų"...

- Ne, ne sau. Visiems. Pasakiau, kad visi vieni kitiems už tokį tikrai puikų, pavykusį šou turėtume sudainuoti. Juk per šventes ir suėjimus yra tokia tradicija.

- "Žvaigždžių vartų" dalyviai buvo vieningi, draugiški. Ką tu iš jų gretų išskirtum?

- Visi tapo savotiškais draugais. Aš su niekuo nesipykau, į jokius pykčius nekreipiau dėmesio. O labiausiai išsiskyrė Roberta, kuri visada padarydavo tai, ką žadėdavo. Aleksandras taip pat labai fainas žmogus, visada norintis padėti. Ir daugelis kitų. Pradžioje man patiko Martynas, tačiau per šou jis labai pasikeitė. Po konflikto su Pauliumi susitaikėme (Paulius pasakė, kad žmonės, balsavę už Airį, neturi klausos - aut. past.), bet vis tiek bendravimas pasikeitė.

- Ar dabar turi tikslą, svajonę?

- Tikrai turiu. Kaip užsižiebiau šou padangėje (nors ir nelaikau savęs žvaigžde), taip stengsiuosi ir neužgesti. Nes po muzikos šou daugelis dalyvių iškyla, bet ilgiau išlieka tik maža dalis, o kiti, tarp kurių ir daug labai gerų dainininkų, dingsta iš didžiosios scenos.

- O anksčiau esi dalyvavęs panašių šou atrankose?

- Ėjau į antrojo ir trečiojo "Kelio į žvaigždes" atrankas. Antrame pats susimoviau, sudainavau tikrai prastai, o trečiame nepatikau vienam prodiuseriui, todėl nepatekau.

- Net kai kiti "Žvaigždžių vartų" dalyviai nerimaudavo, tu vaikščiodavai išsišiepęs. Niekada nejautei įtampos?

- Kūrybinės grupės nariai klausdavo: "Kaip jautiesi?" Ir pati atsakydavo: "Ai, tiesa, tau juk visada viskas gerai." Išties nesijaudindavau. Viskas buvo labai faina. Tik prieš finalą buvau šiek tiek rimtesnis. Stovėjome ties riba, kurios kitoje pusėje - nugalėtojas. Ir, manau, visiems jaudulys ėjo per kūną, nes visi norėjo tą ribą peržengti.

- Daug kas tave gretino su Ryčiu Cicinu, judu net kartu dainavote. Ar jis pasveikino tave po finalo?

- Ne. Tuomet praktiškai nespėjome pabendrauti. Bet jis nėra mano idealas ar žmogus, į kurį lygiuočiausi. Noriu būti savimi. Lietuvos scenoje man patinka daug kas. Žilvinas Žvagulis - savo energija, "Patruliai" uždega žmones, Radži kažkaip pavergia. Bet nesižvalgau į juos, noriu parodyti ką nors savo. Publiką noriu užkariauti šypsena, linksmumu ir nuoširdumu.

- Esi sakęs, kad norėtum vesti televizijos laidą. Kokia ji turėtų būti?

- Linksma, pramoginio pobūdžio, galbūt muzikinė.

- O iškeistum dainavimą į televiziją, jei reikėtų rinktis?

- Jei reikėtų rinktis, tai dainuočiau prieš filmavimą ir po jo. (Juokiasi.) Man gyvenime patinka iššūkiai. Abu šie dalykai yra nauji ir įdomūs, tad nenorėčiau vieno jų atsisakyti. Čia tarsi vaikui lieptų pasirinkti tėtį arba mamą.

- Prisimink kokį linksmą nutikimą ar pokštą "Žvaigždžių vartuose".

- Jų buvo labai daug, sunku vieną išskirti. Paskutinis - po finalo Skaiva mane sveikindama norėjo pabučiuoti į skruostą, o aš staigiai atsukau lūpas, ir ji išsigando. Gal berniuko dar nebuvo bučiavusi. (Kvatoja.)

- Tavo draugė nesupyko?

- Prieš tai išsiunčiau jai žinutę, kad pažiūrėtų pro langą, ar nelyja, tai buvo nusisukusi. (Juokiasi.)

- Laimėjai 25 tūkst. litų. Ką su jais darysi?

- Nežinau dar. Norėčiau išvykti į kelionę, - po Naujųjų būtinai vyksiu. Norėčiau į Egiptą. Parsivežčiau kokį piramidės akmenį. Ištraukčiau patį apatinį, ir ji sugriūtų. (Kikena.)

- Žinau, kad sportuoji...

- Užsiimu kultūrizmu. Bet tik dėl savęs - varžybose nedalyvauju. Pradėjau sportuoti 15-16 metų, dabar šį sportą esu kiek apleidęs, laiko nėra. Aplink daug sportuojančių žmonių buvo, mačiau, kad jie gerai atrodo, nesustorėja. Ir aš norėjau toks būti. Tik televizoriuje atrodau toks storas. (Juokiasi.) Iš tiesų žmonės, kurie manęs ilgiau nematė, sako, kad sustambėjau, bet susitikę nustemba, kad iš manęs "nieko nelikę". Televizija tikrai storina žmogų. Vieną kartą pats žiūrėjau šou kartojimą - net nustebau. Realybėje tikrai toks nesu.

- Užkariavęs begalės žiūrovų simpatijas triumfavai "Žvaigždžių vartuose". Koks tavo sėkmės receptas?

- Būti savimi. Tik toks. Nes kai kurie žmonės pradžioje bandė būti vienokie, vėliau kitokie, jiems tai tikrai nepadėjo. Jei man ir toliau pavyks išlikti savimi (nes niekada negali žinoti), tai ir toliau judėsiu į priekį.

Pasidalink: Pasidalink: Facebook
Parašykite savo komentarą:
  Skaityti komentarus (1)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • IŠSIVERŽĖ: Jau antrą kartą šį mėnesį išsiveržė Asamos ugnikalnis, kuris yra Japonijos Honšiū saloje.
  • LOKALIZAVO: Graikijos ugniagesiai lokalizavo miško gaisrą, kilusį šeštadienį Samo saloje Egėjo jūroje, turistai grįžo į savo viešbučius.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
Tobago Anthony Joseph.

Ar teisinga, kad vienas asmuo negalės įsigyti daugiau nei 1500 ha miško?

balsuoti rezultatai

Ar šiandieną pavyktų atkartoti Baltijos kelią?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+14 +16 C

 +14 +16 C

 

 +12 +14 C

+25 +27 C

 +26 +28 C

 

 +24 +26 C

1-2 m/s

 1-2 m/s

 

2 m/s

 

USD - 1.1065 PLN - 4.3550
RUB - 72.9460 CHF - 1.0893
GBP - 0.9045 NOK - 9.9593
reklama
Ūkis